Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

4 kwietnia 2016
Zdjęcie 1

Wypadkowa niedziela.

W dniu wczorajszym doszło na terenie Podhala do trzech groźnych wypadków, w tym dwóch z udziałem motocyklistów.

W godzinach południowych w Czarnym Dunajcu, kierujący samochodem osobowym marki Fiat, mieszkaniec Piekielnika, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z motocyklem marki Honda, którym poruszał się mieszkaniec Sieniawy. Kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Około godz. 18:00 w Odrowążu doszło do kolejnego wypadku. Kierujący samochodem osobowym 21-latek, będący w stanie nietrzeźwym, wykonując manewr skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji, a następnie w drzewo. W wyniku tego zdarzenia ciężkich obrażeń ciała doznał pasażer samochodu, 32-letni mieszkaniec Odrowąża.

Prawie w tym samym czasie w Rogoźniku, kierujący samochodem osobowym marki Skoda, 49-letni mieszkaniec Słopnic, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi marki Kawasaki, kierowanemu przez 24-letnią mieszkankę Piekielnika. W wyniku zderzenia motocyklistka doznała wielonarządowych obrażeń ciała i została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie.