Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

4 maja 2016
Zdjęcie 1

Pechowy włamywacz

W dniu 1 maja, tuż po godzinie 2:00, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem otrzymali informację o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie Szczawnicy. Sprawca po wybiciu szyb w drzwiach sklepu skradł z niego papierosy oraz bilon, powodując straty w wysokości 250 zł. W wyniku szybkich działań policjantów z Krościenka sprawca włamania już po krótkim czasie został zatrzymany. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Krościenka. Nadal posiadał przy sobie skradzione papierosy oraz część bilonu. Zainteresowanie policjantów wzbudził również rower, którym się poruszał, w związku z czym został on zabezpieczony. Jak się później okazało rower został skradziony na terenie Krościenka chwilę przed włamaniem. Właściciel oszacował wartość roweru na kwotę 1000 zł. 22-latkowi grozi teraz surowa kara - grzywna oraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Świąteczne promile

W dniu 1 maja 2015 roku w godzinach dopołudniowych w Ochotnicy Dolnej policjanci z Komisariatu w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali 30-letniego mieszkańca tej miejscowości, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował samochodem po drodze publicznej. Badanie wykazało u niego blisko 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.


Niebezpieczne wypadki

W dniu 3 maja 2016 roku na terenie powiatu nowotarskiego doszło do trzech groźnych wypadków drogowych.

W godzinach dopołudniowych w Grywałdzie, kierująca samochodem Skoda mieszkanka Chełmca nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył poprzedzającego ją samochodu, również m-ki Skoda, kierowanego przez mieszkańca Kiczni, który zatrzymał się przed chcącym skręcić w lewo Citroenem prowadzonym przez mieszkankę Wielkiej Brytanii, doprowadzając do zderzenia wszystkich pojazdów. W wyniku tego zdarzenia ciężkich obrażeń ciała doznała pasażerka jednego z pojazdów.

Około godz. 16.00 w Nowym Targu, na drodze krajowej nr 49, na prostym odcinku drogi, doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący samochodem m-ki Seat mieszkaniec Nowego Targu, otarł się o jadący z przeciwnego kierunku samochód m-ki Volkswagen Passat kierowany przez mieszkańca Żyrardowa, a następnie zderzył się czołowo z kolejnym samochodem, m-ki Volkswagen Touran, którym kierował mieszkaniec Jasionki. W wyniku zdarzenia kierującym Seatem doznał, ciężkich obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu przewieziono również pięć osób, które poruszały się samochodem Volkswagen Touran. Trzy z nich doznały ciężkich obrażeń ciała. Trwają czynności w celu ustalenia okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Kolejny wypadek miał miejsce kilkanaście minut później, tym razem w Chabówce, na drodze krajowej nr 47. Kierująca samochodem Renault mieszkanka Zakopanego, na łuku drogi, poruszając się lewym pasem dwujezdniowego odcinka drogi, straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w krawężnik, w wyniku czego pojazd wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszający się motocykl. Na skutek zdarzenia oba pojazdy zjechały z jezdni do przydrożnego rowu, a samochód Renault wywrócił się na dach. W zdarzeniu obrażeń ciała doznał motocyklista.