Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

8 sierpnia 2016
Zdjęcie 1

4 i pół promila w Lipnicy Małej

Policjanci nowotarskiej drogówki w dniu 5 sierpnia 2016 roku o godzinie 16:45, na drodze w Lipnicy Małej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf, którego jazda wzbudzała obawy o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Po otwarciu drzwi podejrzenia policjantów potwierdziły się od razu. Po przebadaniu kierującego okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 4,22 promila. Kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec tejże miejscowości.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat. Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.


Zjechał na przeciwległy pas

Do zdarzenia doszło w dniu 7 sierpnia 2016 roku o godzinie 6:55 w miejscowości Rdzawka. Kierujący samochodem marki Renault mieszkaniec Suchcic, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Opel kierowany przez mieszkankę Krakowa. W wyniku zderzenia pojazdów mieszkanka Krakowa doznała złamania kości śródstopia, a lekkie obrażenia doznało troje pasażerów samochodu Renault.