Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

31 października 2016
Zdjęcie 1

Sprawca kradzieży roweru zatrzymany.

Nowotarscy policjanci zatrzymali mieszkańca Waksmundu, który skradł rower podczas jego kupna.

Do zdarzenia doszło w dniu 29 października 2016 roku o godzinie 14:20 w Nowym Targu. W trakcie dokonywania sprzedaży roweru górskiego, młody mężczyzna podczas jazdy kontrolnej dokonał jego przywłaszczenia odjeżdżając nim. W wyniku zdarzenia mieszkanka Nowego Targu poniosła straty w wysokości 3050 złotych. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, mając rysopis i cechy charakterystyczne ubioru rozpoczęli poszukiwania sprawcy przywłaszczenia. W toku prowadzonych czynności ustalono i zatrzymano sprawcę 20-letniego mieszkańca Waksmundu. Przywłaszczony rower odzyskano, a zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Zatrzymanemu grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.Audi najechało na tył traktora.

W dniu 29 października 2016 roku o godzinie 18:00 w Gronkowie kierujący samochodem marki Audi A6, mieszkaniec Nowego Targu najechał na tył prawidłowo jadącego ciągnika rolniczego z przyczepą marki Ursus C-330, kierowanego przez mieszkańca Frydmana. W wyniku tego zdarzenia obrażenia ciała powyżej dni siedmiu, w postaci złamania nadgarstka doznał pasażer ciągnika również mieszkaniec Frydmana. Kierujący trzeźwi.Pościg ulicami Szczawnicy.

Funkcjonariusze policji po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego, uciekającego ulicami Szczawnicy.

Policjanci w dniu 30 października 2016 roku podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, który nie zatrzymując się odjechał. Natychmiast podjęto pościg za uciekającym samochodem marki Peugeot 206 na włoskich numerach rejestracyjnych. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych 30-letni mieszkaniec Szczawnicy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w fontannę. Jak się później okazało powodem niezatrzymania się do kontroli drogowej był stan nietrzeźwości 30-latka, który prowadził pojazd z wynikiem 1,82 promila jak również posiadał prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Nowym Targu.