Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

12 lutego 2018
Zdjęcie 1

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w dniu 9 lutego br. po północy  zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się  do kontroli drogowej  i na dodatek  posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w dniu 9 lutego br. roku po północy w Nowym Targu. Kierujący samochodem marki Renault przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 25 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant wydał sygnał do zatrzymania, po czym  kierujący zwolnił,  a następnie przyspieszył i odjechał.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem, który widząc jadący za nim radiowóz zjechał w boczną drogę i się zatrzymał. Kierujący to 21-letni mieszkaniec Warszawy, który jak się okazało w trakcie kontroli posiadał zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2019 roku wydany przez sąd. W samochodzie przewoził  roczną i dwuletnią dziewczynkę oraz 21-letnią kobietę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za swoje czyny.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu został ukarany grzywną w wysokości 2000 zł. Ponadto za przekroczenie prędkości i nie zastosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu grozi kara aresztu oraz grzywny do 5000 zł.