Klasyka dla wszystkich w Sieniawie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Klasyka dla wszystkich w Sieniawie

24 sierpnia 2022

W dniu 15 sierpnia  przy dworku w Sieniawie odbyły się uroczystości pn. "Klasyka dla wszystkich" rozpoczęte koncertem kwartetu smyczkowego, który wykonał utwory muzyki klasycznej. Następnie na scenie odbył się przepiękny pokaz umiejętności baletowych w wykonaniu Leny Kłosowskiej oraz tańca towarzyskiego pary tanecznej Zofii Bogun i Marcela Nawara.
W kościólku św. Antoniego uczestnicy mieli możliwośc wysłuchać utworów w wykonaniu kwartetu smyczkowego z Rzeszowa, przepiękny koncert w wykonaniu chóru Watra i Kantynela z Raby Wyżnej pod kierownictwem Pani Marii Wójcik oraz grupy Wniebogłosy pod kierownictwem Pana Piotra Kowalcze, którzy swym repertuarem wprowadzili w bardzo głębokie przeżywanie święta w tym szczególnym miejscu.
Na dziedzińcu dworu swój występ miały dzieci biorące udział w warsztatach prowadzonych przez choorografa Galinę Koval. Atrkacją były zajęcia tworzenia unikatowej pocztówki z ziół i innych naturalnych składników, plecienie wianków oraz wykład na temat zastosowania ziół prowadzone przez Fundację Instytut Działań Edukacyjno Akrywizujących IDEA.
Rodzinna pracownia artystyczna "Sztuknięci" zaprezentowała klajstrowane ptaki i inne tworzone techniką paper mache, tradycyjne ikony malowane na deskach lipowych, parę obrazów, drobiazgi typu magnesy "na lodówkę"oraz dziergane ze sznurka prace Justyny Głogowskiej-pojemniki i torebki. Kolo Gospodyń Wiejskich z Bukowina Osiedle przygotowało degustacje potraw regionalnych. Lokalnej artystka szydełkowania Ewa Talaga zaprezentowała swoje prace.
Na zaproszenie organizatorów przybyli na uroczystość Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników - jest to organizacja która skupia wokół siebie różnych rękodzielników z różnych dziedzin, m.in. malarstwo, robótki szydelkowe, wyszywanie regionalnych gorsetów, makramy, ceramika, decupage, bibułkarstwo, bukieciarstwo.

Informacje dodatkowe o zabytkach, w których miały miejsce uroczystości:

Zabytkowy Zespół Parkowo-Dworskie w  Sieniawie w powiecie nowotarskim jest od 2017 roku w trakcie rewitalizacji , nie mniej jednak  przydworski park jest wykorzystywany do organizowania przedsięwzięć mających na celu społeczne upowszechnianie dziedzictwa
materialnego jak i niematerialnego kultywując tradycje kultu religijnego, staropolskie, regionalne,patriotyczne włączając młode pokolenia.

Zabytkowy Kościółek św.Antoniego został wybudowany przez właścicieli dworu w XVIII wieku i służył jako kaplica przydworska  dlatego staramy się również organizując różnego rodzaju uroczystości udostępniać kościółek, który jest niedostępny w trakcie roku.

 

Źródło: Organizatorzy