5. edycja projektu "O finansach... w bibliotece" | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

5. edycja projektu "O finansach... w bibliotece"

15 maja 2018
Zdjęcie 1

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu znalazła się w gronie bibliotek, które będą uczestniczyć w 5. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. Projekt ma na celu wzrost wiedzy ekonomicznej i zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt „O finansach… w bibliotece — 5. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Dzięki cyklowi spotkań z zakresu edukacji finansowej osoby w wieku 50+  zyskają umiejętności niezbędne do poruszania się w świecie finansów, nauczą się, jak korzystać z bankowości elektronicznej, bezpiecznie dokonywać zakupów przez Internet, zarządzać budżetem domowym, bezpiecznie inwestować zaoszczędzone pieniądze. Zdobędą również podstawową wiedzę o ubezpieczeniach oraz swoich prawach, jako konsumentach. Kursy będą prowadzone na poziomie podstawowym lub zaawansowanym z wykorzystaniem gotowych scenariuszy.

Projekt będzie realizowany od czerwca do września 2018 r. Serdecznie zapraszamy osoby powyżej 50. roku życia do udziału w spotkaniach realizowanych w ramach programu „O finansach… w bibliotece”.