Informacja o programach inwestycyjnych MSiT na 2015r. | Komunikaty | Wiadomości

Strona główna

Informacja o programach inwestycyjnych MSiT na 2015r.

24 września 2014
Zdjęcie 1

W związku z planowanym wejściem w życie nowego rozporządzenia Ministra Sportu i Turystki w sprawie dofinansowywania zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w IV kwartale br. oraz zakończeniem naboru wniosków o dofinansowanie w ramach obowiązujących w 2014 r. programów Ministerstwa Sportu i Turystki w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej, ustalono kierunki udzielania dofinansowań ze środków FRKF w zakresie infrastruktury sportowej na rok 2015.

Ministerstwo planuje kontynuację dotychczasowych programów, proponując jednocześnie uruchomienie dwóch nowych programów tj. Programu budowy orlików lekkoatletycznych oraz ewentualnie Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Propozycja wdrożenia Programu budowy orlików lekkoatletycznych wynika z dostrzeżonej rangi i potencjału lekkiej atletyki w Polsce, a planowany program miałby być w całości ukierunkowany na rozwój infrastruktury umożliwiającej uprawianie tego typu sportu.

Mamy nadzieję, że publikacja proponowanych kierunków programowych na 2015 r. zapewni wczesne poinformowanie potencjalnych inwestorów o nadchodzących planach MSiT, co w konsekwencji pozwoli na wyłonienie lepiej przygotowanych wniosków, gwarantujących efektywne wykorzystanie środków państwowego Funduszu Celowego, jakim jest FRKF.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym dokumentem.