"Nowotarska Choinka Marzeń" edycja III | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

"Nowotarska Choinka Marzeń" edycja III

15 listopada 2017
Zdjęcie 1

Tegoroczna Akcja rozpoczęła się powiadomieniem przez organizatorów, dyrektorów i pedagogów szkół do przygotowań list oraz marzeń od dzieci. Wszystkie szkoły podstawowe biorą udział w tegorocznej Choince. Dzieci jest bardzo dużo, zebrano 293 karty z marzeniami dzieci, jak co roku marzenia są piękne jedno dziecko marzy o niespodziance inne ma bardziej sprecyzowane marzenie, ale każde dziecko marzy o prezencie tylko dla niego, aby samo mogło wyciągnąć z pod choinki swoje marzenie.

Jak co roku bardzo w Akcję zaangażowani są: Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ, Poseł na Sejm RP Edward Siarka oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Pan Marcin Drabik "Karol" wykonał projekty graficzne, pani Maria Chmielowska Szymoniak zaprojektowała bańki, które wykonuje przy ogromnym zaangażowaniu uczniów szkoły podstawowej nr 11, uczniowie nie mogli się doczekać na rozpoczęcie tych prac. Łańcuch wykonają dzieci ze szkoły nr 9 w Nowym Targu. Choinki będą wystawione w Miejskim Ośrodku Kultury przy Al. Tysiąclecia 37 już we czwartek 23 listopada, a w kościele p.w. Św. Jana Pawła II - 26 listopada.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do uczestnictwa w tak pięknej Akcji jaką jest pomoc dla dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej. Każde dziecko marzy, każde dziecko pragnie prezentu pod choinkę w czasie tak pięknego okresu jakim jest Boże Narodzenie. To czas dzieciątka Jezusowego, miłosierdzia, radości, uśmiechu, życzliwości.

Aby nie została ani jedna bańka na Choince, aby wszystkie marzenia zostały spełnione. Przemyślmy to zrywając bańkę.