Nowy zawód w Zespole Szkół Ekonomicznych | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowy zawód w Zespole Szkół Ekonomicznych

28 grudnia 2015
Zdjęcie 1
Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu od nowego roku szkolnego przygotowywać będzie uczniów do nowego zawodu - technik spedytor. Spedytor jest organizatorem procesu przewozowego i pośredniczy pomiędzy zleceniodawcą (np. przedsiębiorstwem produkcyjnym) a firmami przewozowymi.

Kształcenie w zawodzie technik spedytor odbywa się w dwóch kwalifikacjach:

A.28 Organizacja i nadzorowanie transportu - w ramach tej kwalifikacji poznasz podstawy transportu i spedycji, prawa transportowego, zasady przewozów ładunku i nauczysz się jak zorganizować transport i spedycję

A.29 Obsługa klientów i kontrahentów – w ramach tej kwalifikacji poznasz podstawy organizacji przedsiębiorstwa transportowo – spedycyjnego i nauczysz się obsługi działalności spedycyjnej oraz technik prac biurowych.

Przygotowanie zawodowe, które oferuje szkoła pozwoli absolwentom na podjęcie pracy zawodowej w przedsiębiorstwach transportowych, logistycznych, spedycyjnych agencjach obsługi portów morskich i lotniczych, przy obsłudze celnej oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.

Wysoki poziom kształcenia ogólnego pozwoli na zdanie matury i umożliwi kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach technicznych np. na kierunku transport/ spedycja oraz na uczelniach ekonomicznych.