Projekt „Kultura Na Widoku” | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Projekt „Kultura Na Widoku”

24 sierpnia 2016
Zdjęcie 1

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy.​ Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, przez całe lato, w różnych zakątkach Polski. Ta podróżująca, multimedialna biblioteka odwiedziła łącznie 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów i tabletów mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich treści.

Dodatkowo użytkownicy Internetu z całego kraju na czas trwania projektu będą mieli dostęp do utworów za pomocą strony: www.kulturanawidoku.pl.

Internauci często wymawiają się brakiem zasobów i własną niewiedzą, mówiąc: „oglądałbym legalne filmy, gdyby były dostępne i gdybym wiedział gdzie ich szukać”.

Kultura na Widoku w praktyce dowodzi, że niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania – ponad wszelkimi barierami – miliony odbiorców mogą skorzystać z bogatej oferty kulturalnej pochodzącej z legalnych źródeł, która jest w istocie łatwo dostępna, bo utwory z instalacji i plakatów oraz wiele dodatkowych zebrane zostały na stronie www.kulturanawidoku.pl.

Oprócz oferowania dostępu do kultury, projekt ma na celu budowanie świadomego w niej uczestnictwa i jest skierowany do wszystkich – bo nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, by wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Fundacja Legalna Kultura za pomocą tego projektu postanowiła pokazać w praktyce, że kultura pochodząca z legalnych źródeł jest na widoku i na wyciągnięcie ręki.

Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura, partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.