Strona zawodowcy.nowotarski.pl pomocą w wyborze szkoły średniej | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Strona zawodowcy.nowotarski.pl pomocą w wyborze szkoły średniej

11 czerwca 2015
Zdjęcie 1

Szkoły średnie prowadzone przez Powiat Nowotarski realizują kształcenie młodzieży łącznie w ponad 30 różnych zawodach. Wiele z nich to profesje, w których pokolenie rodziców obecnych gimnazjalistów nie miało możliwości kształcenia. Niektóre zawody są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy, w wielu uczy się od lat, jednak ich obecny zakres kształcenia znacznie różni się od realizowanego dawniej. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się co różni technika hotelarstwa od technika obsługi turystycznej, czym zajmuje się technik organizacji reklamy, gdzie pracę potencjalnie może znaleźć technik cyfrowych procesów graficznych lub teleinformatyk, jakie warunki pracy będzie miał technik architektury krajobrazu, jak dalsze kształcenie może realizować operator obrabiarek skrawających - zapraszamy do odwiedzenia strony www.zawodowcy.nowotarski.pl.

Poza informacjami na temat poszczególnych zawodów, linkami do stron szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Nowotarski, czy też odnośnika do elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych zebraliśmy dla Państwa informacje dotyczące aktualnego rynku pracy, m.in. Barometr Zawodów oraz Ranking Zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie nowotarskim za 2014 r. - opracowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Targu. W informacjach dot. zawodów wykorzystano materiały opracowane przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

Strona jest wciąż modyfikowana i rozbudowywana, w najbliższym czasie pojawią się na niej m.in. informacje dla osób pragnących wzbogacić swoje kwalifikacje poprzez naukę na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Stronę internetową www.zawodwcy.nowotarski.pl przygotowali uczniowie Michał Zachwieja i Sebastian Kuska oraz Dyrektor Zespoły Szkół Nr 1 w Nowym Targu Grzegorz Józefczyk. Serdecznie dziękujemy.

Tekst: Powiatowe Centrum Oświaty w Nowym Targu.