Trasa rowerowa VeloDunajec kandydatką do miana Najlepszego Produktu Turystycznego 2021!
Tylko do 3 listopada można oddać głos w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny. W walce o Certyfikat Internautów stanęło 16 wydarzeń i atrakcji turystycznych z różnych zakątków Polski. Wśród nich znalazła się malownicza trasa rowerowa VeloDunajec, która przebiega przez całą Małopolskę.
Głosować można za pośrednictwem strony Polskiej Organizacji Turystycznej. Można oddać 1 głos dziennie! LINK tutaj
Polska Organizacja Turystyczna (POT) już od ponad 17 lat przeprowadza konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego celem jest promowanie atrakcyjnych, oryginalnych, nowoczesnych i przyjaznych turystom miejsc. W ramach konkursu wręczane są certyfikaty, które stanowią rekomendację POT-u i gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług. Uzyskanie certyfikatu to dodatkowa popularność i wsparcie promocyjne POT.
Od 2017 roku przyznawany jest ponadto Certyfikat Internautów. Tutaj zwycięzcę wyłaniają użytkownicy Internetu. Każdy, kto wejdzie na stronę konkursu może oddać głos na atrakcję, która jego zdaniem zasłużyła na wyróżnienie. W poprzednich latach Certyfikat Internautów wywalczyły: Zamek w Niemodlinie (2017), Łabiszyńskie Spotkania z Historią (2018) oraz Perspektywy – 9 Hills Festival (2019). Rok temu, z powodu pandemii koronawirusa, konkurs został odwołany. W tym roku o uznanie internautów walczy 16 produktów turystycznych. Małopolskę reprezentują: VeloDunajec oraz wspólny projekt Małopolski i Śląska Juromania – święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej
VeloDunajec to jedna z 8 tras rowerowych, które powstają w ramach projektu VeloMałopolska. Niektóre odcinki trasy są wciąż jeszcze w budowie, ale już teraz jest niezwykle popularna wśród turystów. W 2020 r. zyskała miano najciekawszego szlaku turystycznego w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”. Zaczyna się pod Tatrami, następnie biegnie u podnóża Gorców, wzdłuż Jeziora Czorsztyńskiego przez Pieniński Przełom Dunajca przecina Pieniny, a potem Beskid Sądecki. Na południu łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr, od Starego Sącza do Ostrowa ma wspólny przebieg z EuroVelo11 (VeloNatura) a w Wietrzychowicach, miejscu gdzie Dunajec wpada do Wisły spotyka się z Wiślaną Trasą Rowerową.
Źródło: www.malopolska.pl