Trasy biegówkowe na Szlaku wokół Tatr! | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Trasy biegówkowe na Szlaku wokół Tatr!

18 stycznia 2019

Gmina Czarny Dunajec zaprasza na nowo przygotowane trasy biegowe przebiegające po Szlaku wokół Tatr oraz łączących się z nim pętlach. Tegoroczna zima obfitująca w opady śniegu pozwoliła po raz pierwszy na zimowe wykorzystanie Szlaku, powstały malownicze trasy biegówkowe, w tym również w terenach leśnych.

Trasy przebiegają od Czarnego Dunajca do Podczerwonego, trwają pracę nad połączeniem ich z Chochołowem (rejon mostu przy Remizie). Łącznie do dyspozycji będzie ponad 20 km tras!Biegówkowe szlaki w porozumieniu i na zlecenie gminy Czarny Dunajec przygotowała spółka Chochołowskie Termy. Serdecznie dziękujemy za sprawne działanie!Mamy nadzieję, że trasy uda się utrzymać jak najdłużej i będą służyć mieszkańcom i turystom. Ze względu na znaczną długość i duży obszar, na którym urządzono trasy, istnieje ryzyko okresowego pogarszania się warunków na trasach (po intensywnych opadach, na skutek użytkowania przez inne pojazdy, skutery). Za wszelkie niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Dla wszystkich użytkowników tras do dyspozycji są ogólnodostępne parkingi. Dla osób chcących skorzystać również z innych form rozrywki bezpośrednio przy trasach biegowych rozmieszczona jest infrastruktura tj.

- kryte lodowisko w Czarnym Dunajcu ( http://www.szkoladunajec.pl/home,153,lodowisko.html )
- “Termy Chochołowskie” w Chochołowie ( https://www.chocholowskietermy.pl/ )
- nowopowstałe multimedialne Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk (www.muzeumplsk.eu )

Więcej informacji znajduje się na stronie:
http://www.czarny-dunajec.pl/news/3358/trasy_biegowkowe_na_szlaku_wokol_tatr

 

Źródło informacji: http://www.czarny-dunajec.pl/news/3358/trasy_biegowkowe_na_szlaku_wokol_tatr