Trasy biegówkowe na Szlaku wokół Tatr! | Komunikaty | Wiadomości

Strona główna

Trasy biegówkowe na Szlaku wokół Tatr!

18 stycznia 2019

Gmina Czarny Dunajec zaprasza na nowo przygotowane trasy biegowe przebiegające po Szlaku wokół Tatr oraz łączących się z nim pętlach. Tegoroczna zima obfitująca w opady śniegu pozwoliła po raz pierwszy na zimowe wykorzystanie Szlaku, powstały malownicze trasy biegówkowe, w tym również w terenach leśnych.

Trasy przebiegają od Czarnego Dunajca do Podczerwonego, trwają pracę nad połączeniem ich z Chochołowem (rejon mostu przy Remizie). Łącznie do dyspozycji będzie ponad 20 km tras!Biegówkowe szlaki w porozumieniu i na zlecenie gminy Czarny Dunajec przygotowała spółka Chochołowskie Termy. Serdecznie dziękujemy za sprawne działanie!Mamy nadzieję, że trasy uda się utrzymać jak najdłużej i będą służyć mieszkańcom i turystom. Ze względu na znaczną długość i duży obszar, na którym urządzono trasy, istnieje ryzyko okresowego pogarszania się warunków na trasach (po intensywnych opadach, na skutek użytkowania przez inne pojazdy, skutery). Za wszelkie niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Dla wszystkich użytkowników tras do dyspozycji są ogólnodostępne parkingi. Dla osób chcących skorzystać również z innych form rozrywki bezpośrednio przy trasach biegowych rozmieszczona jest infrastruktura tj.

- kryte lodowisko w Czarnym Dunajcu ( http://www.szkoladunajec.pl/home,153,lodowisko.html )
- “Termy Chochołowskie” w Chochołowie ( https://www.chocholowskietermy.pl/ )
- nowopowstałe multimedialne Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk (www.muzeumplsk.eu )

Więcej informacji znajduje się na stronie:
http://www.czarny-dunajec.pl/news/3358/trasy_biegowkowe_na_szlaku_wokol_tatr

 

Źródło informacji: http://www.czarny-dunajec.pl/news/3358/trasy_biegowkowe_na_szlaku_wokol_tatr