Konferencja dotycząca meczu Olipijczyków z Reprezentacją Polski | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Konferencja dotycząca meczu Olipijczyków z Reprezentacją Polski

14 listopada 2013

Dnia 13 listopada 2013r. o godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa poświęcona sobotniemu spotkaniu sław polskiego hokeja na Miejskiej Hali Lodowej. Podczas konferencji Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber przypomniał, że mecz jest kolejnym etapem mikroprojektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu pt.: „Olimpijczycy Polscy i Słowaccy spod Tatr” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

W sobotę o godz. 17:00 rozegrany zostanie w mieście mecz hokejowy pomiędzy Olimpijczykami Podhala, a Reprezentacją Polski. Jerzy Pohrebny z MMKS Podhale Nowy Targ podkreślił, iż będzie to ukoronowanie i podsumowanie obchodów 80-lecia Klubu

Agata Michalska dodała, że sobotni mecz poprzedzony będzie spotkaniem gości, którzy przyczynili się do rozwoju Klubu. Prezes MMKS przypomniała, że mecz nie będzie biletowany, ale podczas pojedynku na MHL zbierane będą wolne datki, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla najmłodszych zawodników.

Mecz będzie walką pokoleniową, gdyż po każdej ze stron staną formacje złożone zarówno z zawodników w wieku powyżej 60 lat, jak i „piątki” młodych, osiemnastoletnich hokeistów. Chcemy pokazać, że hokej nie zginął, że Klub prowadzą ludzie, którzy robią wszystko by wyjść z marazmu - mówił Czesław Borowicz. Dodał również, że dla wielu zawodników będzie to wydarzenie wyjątkowe, stanowiące pożegnanie old boys'ów z lodem.

Obecny trener pierwszej drużyny, Walenty Ziętara, potwierdził rangę sobotniego meczu stwierdzeniem, że będzie on szansą na przypomnienie widzom sław polskiego hokeja. Stwierdził on też, że lata 50. były czasem budowania potęgi "Podhala", lata 60-, 70- i początek 80-tych to czas gdy "Szarotka" była na szczycie, a potem doszła do poziomu dna pod względem wizerunkowym. To był schyłek "Podhala", w znaczeniu sportowym, marketingowym i wizerunkowym.


Sobotni mecz swą obecnością zaszczycą:

Olimpijczycy: Marek Batkiewicz i Paweł Łukaszka (bramkarze), Andrzej Słowakiewicz, Marek Marcińczak, Mieczysław Jaskierski, Leszek Tokarz, Józef Batkiewicz, Robert Szopiński, Rafał Sroka, Dariusz Sikora, Janusz Hajnos, Mirosław Tomasik, Jacek Szopiński, Andrzej Janczy, Bogdan Dziubiński, Andrzej Iskrzycki oraz piątka juniorów do lat 18 oraz bramkarz - jako trzecia "piątka". Trenerzy Walenty Ziętara Marek Ziętara, Stefan Chowaniec, który będzie z boksu wspierał drużynę. Grę na lodzie uniemożliwia mu kontuzja kolana.

Reprezentacja Polski: Gabriel Samolej i Mariusz Kieca (bramkarze), Mariusz Czerkawski, Krzysztof Białynicki, Andrzej Zabawa, Wiesław Jobczyk, Marek Cholewa, Konrad Jojszczok, Jerzy Sobera, Krzysztof Kuzniecow, Wojciech Tkacz, Sławomir Wieloch, Waldemar Klisiak i Paweł Zygmunt - gościnnie. Trenerzy Czesław Borowicz i Jerzy Mruk wieloletni II trener Reprezentacji Polski.