Konkurs Poezji Miłosnej ,,Ars Amandi” w auli Goszczyńskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Konkurs Poezji Miłosnej ,,Ars Amandi” w auli Goszczyńskiego

18 lutego 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

14.02.2020 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego odbył się z inicjatywy Samorządu Szkolnego pierwszy walentynkowy Konkurs Poezji Miłosnej ,,Ars Amandi”.

Uczniowie mogli zaprezentować swoje wiersze, niektóre pisane ,,na kolanie”, inne z myślą o całych tomikach. Nie ma jednak wątpliwości, że każdy z zaprezentowanych utworów oddawał wysoki poziom twórczości i wrażliwość uczniów.

Jury w składzie: mgr Małgorzata Węglarz,  mgr Alicja Bryniarska, mgr Renata Kubaszek – Gelata miało nie mały problem co do wyboru zwycięzców. Jednak ich ostateczny werdykt usatysfakcjonował publiczność, która gorąco wspierała wszystkich swoich kolegów i koleżanki.

I miejsce – Aleksandra Pawlikowska

II miejsce – Julia Lejawa i Maksymilian Słowakiewicz

III miejsce ex aequo – Kacper Mańko, Mikołaj Zachwieja

Samorząd Szkolny I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego składa szczególne podziękowania Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie, które objęły patronat nad konkursem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów z nadzieję, że w kolejnych latach konkurs ten stanie się  tradycją I LO.

Tekst:  Marta Misiur z klasy II d I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu
Zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu