Most w Ochotnicy Dolnej uroczyście otwarty i poświęcony | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Most w Ochotnicy Dolnej uroczyście otwarty i poświęcony

8 listopada 2013

W obecności zaproszonych gości, w tym wicewojewody małopolskiego Andrzeja Harężlaka, samorządowców z gmin powiatu nowotarskiego, radnych powiatowych i gminnych, wójta gminy Kazimierza Konopki i starosty Krzysztofa Fabera, księży, wykonawców, inżynierów, inspektorów i mieszkańców - w Ochotnicy Dolnej uroczyście otwarto i poświęcono nowy most na potoku Kapłony.

Most powstał w nowym miejscu, poniżej dotychczasowego, dlatego obok samej przeprawy wybudowano również około pół kilometra dróg dojazdowych i chodników. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej, a jej łączny koszt wyniósł prawie 5 mln zł, z czego większość stanowiła dotacja Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na usuwanie klęsk żywiołowych, a część finansowe wsparcie Powiatu Nowotarskiego i gminy Ochotnica Dolna.

- Przedsięwzięcie nie było łatwe - mówił zwracając się do zebranych starosta Krzysztof Faber. - Stary most był bardzo zniszczony w wyniku powodzi, praktycznie nie nadawał się już do użytku. Dlatego rozpoczęliśmy działania w zakresie pozyskania środków na realizację tego przedsięwzięcia i udało się. Dzięki panu wojewodzie ze środków powodziowych uzyskaliśmy 100% na realizację mostu, czyli prawie 4 miliony złotych. Natomiast, żeby przedsięwzięcie miało swój efekt, wymagało wybudowania drogi w nowym śladzie. Było to realizowane ze środków powiatu i gminy. Powiat dał ponad 400 tys. zł, gmina ponad 300 tys. zł. Cieszę się, że możemy się tu dzisiaj spotkać i wspólnie to przedsięwzięcie zakończyć - dodał dziękując obecnemu w Ochotnicy Dolnej wicewojewodzie, wójtowi, radnym, RZGW, wykonawcy i dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg z dyrektorem Robertem Waniczkiem na czele, który nadzorował całą inwestycję. Duże podziękowania i słowa uznania za kunszt wykonania starosta skierował pod adresem wykonawcy Stanisława Chryczyka. - Wiele osób patrząc na tą inwestycję może się uczyć, jak się takie rzeczy realizuje. Jest naprawdę za co dziękować - podkreślił.

- Starania o ten most trwały kilkanaście lat. I udało się wreszcie. Dlatego szczególnie chcę podziękować tym, dzięki którym udało się zrealizować to przedsięwzięcie - powiedział wójt Kazimierz Konopka

- Chciałem przede wszystkim podziękować za to, że te środki, które zostały przeznaczone ze strony Państwa, zostały tak wspaniale wykorzystane. Cieszyć się należy, że coraz więcej tego typu inwestycji mamy na terenie województwa. I to jest wielka przyjemność, że nasz kraj rozwija się, żyje się nam coraz łatwiej, coraz przyjemniej, bo to przecież jest podstawowym celem każdej władzy, że trzeba służyć ludziom - dodał wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak.

Most poświecił ks. Paweł Legutko, proboszcz parafii w Ochotnicy Dolnej. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej oraz program artystyczny w wykonaniu dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera.


Tekst i zdjęcia: PZD w Nowym Targu.