Obchody jubileuszu XX-lecia Domu Pomocy Społecznej Smrek w Zaskalu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Obchody jubileuszu XX-lecia Domu Pomocy Społecznej Smrek w Zaskalu

4 października 2013

W dniu 3 października br. o godz. 11:00 uroczystą Mszą Świętą w kaplicy znajdującej się w Domu Pomocy Społecznej Smrek w Zaskalu, rozpoczęły się obchody jubileuszu XX-lecia istnienia placówki.

W wydarzeniu tym uczestniczyli m. in.: Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Jan Krzak, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Maciej Jachymiak, poseł Edward Siarka, Wójtowie i Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej okolicznych gmin oraz Radni Rady Powiatu Nowotarskiego.

W części oficjalnej jako pierwsza przemówiła Dyrektor DPS-u Agata Domalik, która przywitała wszystkich przybyłych gości, przedstawiła najważniejsze fakty dotyczące istnienia ośrodka na przestrzeni lat oraz wręczyła kwiaty osobom wspierającym instytucję, jako wyraz podziękowania.

Następnie głos zabrali: poseł Edward Siarka oraz Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego. Prelegenci jednoznacznie stwierdzili, że Smrek to dom, w którym wszyscy współpracują dla dobra jego mieszkańców, w trosce o ich zdrowie oraz wzajemne relacje. Życzliwa całodobowa opieka, zapewniająca ciepły, domowy klimat placówce, stwarza lokatorom doskonałe warunki do odpoczynku. Ponadto gratulowali jubileuszu zarówno Dyrektor ośrodka jak i jego rezydentom, a także życzyli dalszego rozwoju i sukcesów.

Na zakończenie części oficjalnej mieszkańcy DPS Smrek odśpiewali huczne „sto lat”. Natomiast w części artystycznej jubileuszu swoje umiejętności zaprezentowali zebranym „Mali Zaskalanie” w przygotowanym specjalnie na tę okazję występem.