Oszustwa na terenie Nowego Targu oraz Rabki-Zdrój | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Oszustwa na terenie Nowego Targu oraz Rabki-Zdrój

27 września 2013
Zdjęcie 1

W ostatnich dniach KPP Nowy Targ oraz KP Rabka-Zdrój odnotowały zgłoszenia dotyczące oszustw, na tzw. „wnuczka”. W dniu 24.09.2013 w KP Rabka-Zdrój mieszkanka tego miasta poinformowała, że została oszukana przez n/n mężczyznę w ten sposób, że sprawca telefonując na telefon stacjonarny zgłaszającej podawał się za jej wnuka, prosząc o wsparcie finansowe z uwagi na problemy prawne związane ze spowodowaniem wypadku drogowego. W wyniku wprowadzenia w błąd zgłaszająca przekazała n/n mężczyźnie pieniądze w kwocie 16.650 zł. Również w tym dniu 77-letnia mieszkanka Rabki Zdroju, została oszukana przez nn mężczyznę, który telefonicznie, podając się za syna, powiedział ,że miał wypadek samochodowy, prosi o wsparcie finansowe i przyśle kuriera po pieniądze. W wyniku wprowadzenia w błąd zawiadamiająca wydała n/n mężczyźnie pieniądze w kwocie 31000zł. Po czasie okazało się, że syn nie miał żadnego wypadku i nie prosił o żadną pomoc.

W dniu 26.09.2013 w Nowym Targu n/n sprawcy podając się za wnuka pokrzywdzonej oraz policjanta wyłudzili sumie 6000 zł na szkodę 93-letniej mieszkanki Nowego Targu. Mężczyzna podający się za policjanta, osobiście odebrał gotówkę w miejscu zamieszkania zgłaszającej.


Apelujemy do osób starszych o szczególną rozwagę i nie przykazywanie w żadnym wypadku pieniędzy nieznanym osobom, nawet jeśli podają się za policjanta lub funkcjonariusza innych służb i podają w miarę wiarygodne informacje. Policja nigdy nie pośredniczy w tego typu działaniach. Apelujemy również do opiekunów i krewnych starszych osób o czujność i zwracanie uwagi na podejrzane sytuacje, wyczulanie osób starszych, aby nikomu nie przekazywały swoich oszczędności, bez sprawdzenia przedstawianej im sytuacji. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją na numer alarmowy 997 lub 112. Policjanci bezzwłocznie sprawdzą zgłaszaną sytuację.