Otwarcie drogi w Skrzypnem | Wiadomości

Strona główna

Otwarcie drogi w Skrzypnem

30 listopada 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W środę 29 listopada odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia przebudowanej drogi w Skrzypnem. Inwestycja była realizowana ze środków PROW oraz budżetów gminy Szaflary i Powiatu Nowotarskiego. Na odcinku około 600 metrów, od kościoła do szkoły, powstał nowy chodnik, a na drodze nowa nawierzchnia asfaltowa. Wykonawcą robót była firma LHU Leszek Bednarczyk, a koszt prac wyniósł 571 tys. zł.

Gości obecnych na otwarciu przebudowanej drogi powiatowej w Skrzypnem przywitała miejscowa muzyka góralska i dzieci z zespołu Skrzypnianki. Inwestycję poświęcił ksiądz proboszcz Adam Biłka. W otwarciu udział wzięli m.in. starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka, urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki, radni powiatowi, dyrektor PZD Robert Waniczek, wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński i przewodniczący rady gminy Stanisław Wąsik.

Starosta Krzysztof Faber i wójt Rafał Szkaradziński podziękowali sobie wzajemnie za dobrą, a przede wszystkim owocną współpracę, dzięki której udało się przebudować drogę i chodnik w Skrzypnem oraz w Zaskalu, Bańskiej Niżnej i Wyżnej.

- Cieszę się, że kolejny odcinek chodnika na terenie gminy Szaflary zostaje oddany do użytku - mówił starosta i chwalił dobrą współprace z gminą Szaflary. - Zaowocowała ona czterema inwestycjami przeprowadzonymi w tym roku wspólnie przez oba samorządy. - Gratuluję gminie, że widzi potrzebę i włącza się w inwestycje na drogach powiatowych. Od 10-11 wydaliśmy jako powiat 400 mln zł na drogi i chyba to widać - dodał.

Za współpracę dziękował również wójt Rafał Szkaradziński, a wicestarosta Władysław Tylka przypomniał, że była to inwestycja wyczekiwana tu od lat, a powstanie chodnika znacznie poprawi bezpieczeństwo w centrum miejscowości.

 

Źrdóło i zdjęcia: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.