Raport Komendy Policji w Nowym Targu 05.02 - 06.02.2014r. | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu 05.02 - 06.02.2014r.

10 lutego 2014
Zdjęcie 1

W dniu 5.02.2014 roku o godz 18:40 w Rabce Zdroju 32 letni mieszkaniec Janowic, kierując pojazdem m-ki Ssangyong na DK nr 28 potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych (ze strony lewej na prawą) 60 letniego mieszkańca Rabki-Zdrój. Wskutek zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała w postaci złamania kończyny dolnej prawej. Kierujący trzeźwy, pieszy 1,30 promila.


W nocy z 27 na 28 stycznia 2014 roku w Chyżnym na stacji paliw doszło do kradzieży paliwa na szkodę obywatela Turcji. Jak się okazało kierujący TIR-em zaproponował 4 poznanym mężczyznom sprzedaż paliwa. O godzinie 3 rano mężczyźni Ci przyjechali samochodem marki Ford, gdzie zatankowali do samochodu i kanistrów 200 litrów oleju napędowego po czym odjechali nie płacąc za paliwo. W wyniku prowadzonych czynności w dniu 4.02.2014 roku funkcjonariusze KP Jabłonka dokonali ustalenia właściciela pojazdu marki Ford, którym okazał się 23 letni mieszkaniec Podszkla. W trakcie przesłuchania właściciel pojazdu przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Skradzione paliwo odzyskano.


W dniach 4 oraz 5 lutego 2014 roku funkcjonariusze nowotarskiej komendy pełnili służbę na stoku narciarskim Palenica w Szczawnicy. W trakcie służby policjanci wraz z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR z sekcji operacyjnej w Szczawnicy brali udział 2 w akcjach ratunkowych. We wtorek o godz 11:20 na stoku narciarskim Szafranówka na Palenicy doszło do wypadku, w którym ucierpiał 10 letni chłopiec mieszkaniec Krakowa. Jak wynikało z relacji poszkodowanego oraz jego opiekuna chłopiec wywrócił się doznając urazu stawu kolanowego prawej nogi. Poszkodowanego zwieziono na dolną stację kolejki, skąd został przetransportowany do nowotarskiego szpitala. W dniu 5 lutego 2014 roku o godz 18:00 również na stoku narciarskim Palenica doszło do kolejnego wypadku, w którym pomocy udzielali nowotarscy policjanci i ratownicy GOPR. Po przybyciu na miejsce wypadku zastano 14 letniego chłopaka mieszkańca Krakowa, który w wyniku zderzenia z koleżanką z zimowiska wywrócił się i uderzając o stok doznał złamania lewego obojczyka. Poszkodowanego przy pomocy quada zwieziono na dolną stację kolejki, skąd został zabrany karetką. Natomiast koleżanka poszkodowanego doznała urazu palca lewej ręki i po zaopatrzeniu przez ratowników GOPR wraz z opiekunem udali się do szpitala.


W dniu 6.02.2014 roku o godz 20:25 w Nowym Targu 3 młodych mężczyzn mieszkańców działając wspólnie dokonali kradzieży torebki przewieszonej przez ramię na tzw. "wyrwę", w której znajdował się telefon komórkowy marki Samsung, dowód osobisty oraz pieniądze w kwocie 20 zł. Suma poniesionych strat 180 zł na szkodę mieszkanki Nowego Targu. W wyniku podjętych działań ustalono i zatrzymano 3 mieszkańców Lasku, Sieniawy oraz Klikuszowej w wieku od 17 do 21 lat, którzy w trakcie przesłuchań przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Skradzione mienie odzyskano.