Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 21 - 22.02.2014r. | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 21 - 22.02.2014r.

24 lutego 2014

W dniu 22 lutego 2014 roku o godz 23:35 w Komisariacie Policji w Rabce Zdroju przyjęliśmy zawiadomienie o zaginięciu 83 letniej mieszkanki Rabki Zdrój, która w tym dniu o godzinie 16:00 wyszła na spacer z psem i do chwili obecnej nie powróciła. Ostatni raz widziana była w okolicach zakładu stolarskiego na Słonem. Od razu został powiadomiono Grupę Podhalańską GOPR, która wspólnie z Grupą Poszukiwawczą nowotarskiej komendy oraz funkcjonariuszami rabczańskiego komisariatu rozpoczęli poszukiwania zaginionej. W poszukiwaniach brało udział około 20 policjantów wraz z psem tropiącym oraz 12 ratowników GOPR. Kobieta ma ok. 178 cm wzrostu, jest szczupła, włosy siwe, do ramion. Wychodząc z domu miała na sobie m. in. bordowy beret i dżinsy. Towarzyszący jej pies to kundelek.

Około godziny 9:30 rano następnego dnia po całonocnych poszukiwaniach zaginiona rabczanka został odnaleziona. Odnaleziono ją w rejonie Szumiącej na szlaku w kierunku przełęczy sieniawskiej. Kobieta była mocno wychłodzona i z uwagi na to, że temperatura wewnątrz jej ciała po wstępnych badaniach na miejscu wynosiła 28 stopni została podjęta decyzja o przetransportowaniu jej helikopterem do szpitala w Krakowie. Po badaniach poszkodowana została przewieziona do Centrum Głębokiej Hipotermii w Krakowie, z którą Grupa Podhalańska GOIPR od lat współpracuje. Odnalezienie zaginionej kobiety było również możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy i wymianie informacji pomiędzy Policją a Gopr-em, a wspólne szkolenia dają pozytywny efekt przy tego typu akcjach.

W dniu 21 lutego 2014 roku Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem został telefonicznie powiadomiony przez mieszkankę Ochotnicy Górnej, że do jej sklepu ktoś się włamał. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie do pomieszczenia gospodarczego sąsiadującego ze sklepem dostał się do jego wnętrza skąd skradł papierosy - dwa kartony, dwie skrzynki z piwem, pieniądze w kwocie 600 zł, katy doładowujące "Orange" , oraz produkty spożywcze.

Podjęte niezwłocznie czynności jeszcze tego samego dnia doprowadziły do ustalenia i ujęcia sprawcy zdarzenia, którym okazał się 22 letni mieszkaniec Ochotnicy Górnej. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy 2,20 promila. W związku z powyższym został zatrzymany w policyjnym areszcie. Skradzione mienie odzyskano. W trakcie przesłuchań 22 latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze.