Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 11 stycznia br. | Wiadomości

Strona główna

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 11 stycznia br.

11 stycznia 2018
Zdjęcie 1

Nowy Targ. Ukradli ubrania i po kilku dniach zostali złapani.

Funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę z Nowego Targu, sprawców kradzieży ubrań sportowych.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 2 stycznia 2018 roku po godzinie 16:00 w jednym z nowotarskich marketów. Para weszła do sklepu z odzieżą sportową i po obejrzeniu i przymierzeniu kilku ubrań, udali się do wyjścia. W chwili przechodzenia przez bramki zabezpieczające włączył się alarm i natychmiast zaczęli uciekać. W pościg za nimi ruszył jeden z pracowników sklepu jednak stracił ich z oczu. Na miejsce przyjechała policja i po obejrzeniu zapisu monitoringu okazało się, że sprawcy założyli na siebie kilka warstw odzieży, zerwali klipsy zabezpieczające pozostawiając je w przymierzalni. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła 580 złotych.

W wyniku pracy policjantów w dniu 8 stycznia br. udało się ustalić sprawców kradzieży, którymi okazali się 20-letnia nowotarżanka oraz jej 3 lata starszy kolega również mieszkaniec Nowego Targu. W trakcie przesłuchania sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Część skradzionego mienia odzyskano.

Za popełnione przestępstwo nowotarżanom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.