Akcja mikołajkowa „Na straży uśmiechu” w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Akcja mikołajkowa „Na straży uśmiechu” w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu

14 grudnia 2018

W dniu 13 grudnia 2018 r. w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu miała miejsce wizyta szczególnych gości. Uczniów odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cichem Dolnym. Ich wizyta nie byłaby wyjątkowa, gdyby nie to, z czym przyjechali do szkoły. Panowie druhowie, ubrani w czapki mikołajkowe, przybyli do placówki z wielkimi i pięknie zapakowanymi prezentami. Z niektórymi aż trudno było się zmieścić w drzwiach wejściowych. Strażacy w ramach akcji mikołajowej „Na straży uśmiechu. I ty możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja” w dniach od 1 do 9 grudnia zbierali nowe oraz używane, ale niezniszczone zabawki, pluszaki, książki, przybory szkolne i gry planszowe.
Po raz pierwszy w tym roku Zespołu Placówek Szkolno Opiekuńczo-Wychowawczych postanowił zrobić coś wyjątkowego dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Placówka ogłosiła zbiórkę przyborów szkolnych, zabawek i ubrań. Odzew był bardzo duży. Zebrane rzeczy zostały przekazane do szpitala, domu dziecka oraz szkół specjalnych, aby wnieść trochę radości w życie dzieci przed świętami.

Przyjechaliśmy m.in. do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu” – mówi pan Jan Knapczyk, strażak z Cichego Dolnego.

W rozwożenie paczek zostało zaangażowanych 10 strażaków, w tym dwóch uczniów gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem. Jak podkreślają druhowie akcja była organizowana po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Uczniowie nowotarskiej szkoły podstawowej byli niezwykle zaskoczeni wizytą strażaków i z wielką ekscytacją oglądali to, co zostało dla nich przygotowane. Serdecznie podziękowali za tak piękne prezenty i przy okazji dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat pracy w straży pożarnej. Radość dzieci była ogromna.

Dziękujemy bardzo za przekazane podarunki naszym uczniom, za piękną i szlachetną inicjatywę oraz wielkie i dobre serca” – mówi Ewa Barczak, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Targu.