Artysta z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu laureatem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Artysta z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu laureatem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej

7 czerwca 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej International Festival of Fine Art- Color Art z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. XXIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie " We wnętrzu morza".

Temat tegorocznej edycji Color Art „We wnętrzu morza” łączy doświadczenie życiowej praktyki i artystycznej wyobraźni. Jest to jeden z sensów sztuki: racjonalizm oraz intuicja. Celem komisji oceniającej prace było wyłonienie tych realizacji plastycznych, które w sposób najbardziej oryginalny i twórczy odpowiadały powyższemu tematowi.

W dniu 13.04.2019 r. jury festiwalu dokonało oceny nadesłanych na festiwal prac, przyznając nagrody i wyróżnienia.
Skład jury:

Marek Haładuda – artysta plastyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Wiesława Markiewicz – artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie
Izabela Gwiazdowska (Wolska) - artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie
Anna Obszyńska – plastyk - Goleniowski Dom Kultury
Joanna Czerny- Wojciechowska – sekretarz komisji, Goleniowski Dom Kultury

W kategorii Grafika Grupa II ( 9-12) lat III miejsce jako jedyny z województwa małopolskiego zdobył jedenastoletni Kacper Gałdyn z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Temat jego pracy to„RYBY”. Instruktorem autora dzieła była Maria Mrożek, która otrzymała podziękowanie za podjęcie idei konkursu i przygotowanie uczestników do wzięcia w nim udziału.”We wnętrzu morza”-temat bez dna ,który niełatwo przedstawić w sposób niebanalny. Prace,które wpłynęły na festiwal ,są dowodem, że jest to możliwe przy odpowiednim wsparciu i odważnym podmuchu w żagle swoich podopiecznych. Wpłynęły również gratulacje i życzenia dalszych sukcesów artystycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Tekst i fot.: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu