Bezpieczna droga do szkoły | Region | Wiadomości

Strona główna

Bezpieczna droga do szkoły

11 września 2018
1
2
3
4

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Dla niektórych pójście do szkoły oznacza również samodzielną drogę do szkoły. Aby była bezpieczna policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

7 września 2018 roku funkcjonariusze z nowotarskiej komendy wspólnie z uczniami klasy IV oraz nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu, przy przejściu dla pieszych w rejonie szkoły przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.  Dzieci ucharakteryzowane na ofiary wypadków wręczały kierującym rysunki wykonane przez uczniów szkoły chwalące lub piętnujące złe zachowanie na drodze, ulotki oraz zawieszki do samochodu.

Akcja została objęta patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego.  Głównym celem akcji jest eliminacja zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonach szkół, zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie przez kierujących zasad i przepisów ruchu drogowego. Zarówno piesi i kierujący powinni poruszać się zgodnie z przepisami oraz unikać sytuacji niebezpiecznych, aby droga do celu była bezpieczna.

Działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” potrwają do dnia 15 września, jednak przez cały rok szkolny policjanci będą prowadzić z młodzieżą spotkania profilaktyczne w zakresie szerokorozumianego bezpieczeństwa.