Bezpłatna wystawa poświęcona 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Bezpłatna wystawa poświęcona 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny

6 czerwca 2019
Zdjęcie 1

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą 40. rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny.

Można ją pobrać z www.niepodlegla.gov.pl

Wystawa jest przeznaczona m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury, szkół, parafii, organizacji pozarządowych i wszystkich chcących uczcić 40. rocznicę I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

Przyjazd Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 roku był bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem w naszej historii. Papież-Polak w ciągu dziewięciu dni odwiedził zaledwie kilka miast, ale poruszył serca milionów i pozwolił rodakom uwierzyć, że wolność jest na wyciągnięcie ręki.

Wystawa pt. „Polski Album Rodzinny – Wielka Pielgrzymka” pokazuje, jak czterdzieści lat temu wyglądały spotkania Papieża z wiernymi w każdej z miejscowości, którą Karol Wojtyła odwiedził. Wystawa składa się z 17 plansz z archiwalnymi zdjęciami PAP, fragmentami homilii Papieża Jana Pawła II wygłoszonych podczas I Pielgrzymki do Ojczyzny oraz tekstu opisującego genezę i przebieg pielgrzymki, który przygotował dr Rafał Łatka. Mecenasem wystawy jest PKN Orlen, współorganizatorem PKP S.A., a partnerem merytorycznym Polska Agencja Prasowa.

Wystawa dostępna jest na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2019/05/wystawa_do_pobrania_pl_29.05.pdf

Biuro Programu „Niepodległa”