Diamentowe indeksy AGH dla maturzystek z Goszczyńskiego | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Diamentowe indeksy AGH dla maturzystek z Goszczyńskiego

17 kwietnia 2020
Zdjęcie 1

DIAMENTOWE INDEKSY AGH DLA MATURZYSTEK Z GOSZCZYŃSKIEGO

 

Tytułowe Diamentowe Indeksy tegorocznej XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH trafiły do rąk dwóch maturzystek I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego: Weroniki Ostowskiej z zakresu matematyki oraz Weroniki Łukaszczyk z dziedziny chemii.

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Osoby, które rozpoczynają studia pierwszego stopnia w AGH z najwyższą liczbą punktów lub zostali przyjęci na studia jako laureaci olimpiad stopnia centralnego mogą skorzystać z dodatkowego pakietu korzyści:

  • indywidualnego programu studiów i opieki tutora,
  • bezpłatnego miejsca w domu studenckim,
  • dodatkowych nieodpłatnych form kształcenia (kursy, szkolenia, warsztaty, wycieczki edukacyjne).

Maturzystkom z Goszczyńskiego, które intensywnie pracowały pod opieką mgr Joanny Trybuły (matematyka) oraz mgr Gabrieli Głodziak (chemia) – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dorosłym życiu, wierząc, że wiedza zdobyta w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego, będzie dalej procentować.

Nic na świecie nie przychodzi bez pracy. Talent to zdolność logicznego myślenia, a tę nabywa się przez długą pracę (Leon Leśmianowicz, UMK).

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu