III koncert charytatywny "Goszcza" | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

III koncert charytatywny "Goszcza"

7 marca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Dnia 22 lutego 2014r. mieszkańcy Nowego Targu i okolic mogli bawić się na dorocznym koncercie charytatywnym organizowanym przez Samorząd Uczniowski „Goszcza”. Inicjatywa narodziła się 3 lata temu i stała się tradycją.
W myśl zasady że „różnorodność nadaje życiu smaku” Samorząd zaprosił do udziału w Koncercie wykonawców bardzo różnych gatunków. Tak więc wysłuchać można było utworów fortepianowych, wiolonczelowych i skrzypcowych wykonanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, żywiołowych rockowo-soulowo-bluesowych kawałków granych i śpiewanych przez zespoły Magaracz i Hideaway, czy solistki Ewę i Dominikę. Wszystko to przyprawione dobrym rapem w wykonaniu ‘Ujota’. Organizatorzy nie poprzestali na ‘czymś dla ucha’- oko też można było nacieszyć oglądając choreografie prezentowane przez grupy taneczne Mockingjay i HiFiveCrew. Większość wykonawców to uczniowie I LO. Wszystkich, tak bardzo różnorodnych, wykonawców łączyło jedno: są młodymi ludźmi chcącymi pomóc podopiecznym Fundacji im. Adama Worwy.
Samorząd Uczniowski nowotarskiego „Goszcza” dzięki III Koncertowi Charytatywnemu zebrał kwotę 1209,13 zł. Suma zebrana przez młodzież, przekazana Fundacji im. Adama Worwy, pozwoli na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, którego bezpłatną wypożyczalnię prowadzi fundacja.

Tekst i zdjęcia otrzymane od I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.