Nowotarskia Choinka Marzeń PODZIĘKOWANIA | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowotarskia Choinka Marzeń PODZIĘKOWANIA

27 grudnia 2018

Zakończyła się IV edycja „Nowotarskiej Choinki Marzeń”. W imieniu organizatorów składam najserdeczniejsze podziękowania za udział w tak cudownej Akcji jaką jest spełnienie marzenia dziecka. W tak pięknym okresie jakim jest Boże Narodzenie obdarowywanie jest czymś co nam sprawia radość. Lubimy dostawać prezenty i obdarowywać najbliższych upominkami, które sprawią im radość. Lecz nie w każdej rodzinie jest to możliwe z uwagi na trudności finansowe. W naszej Nowotarskiej Choince Marzeń jest to możliwe spełniliśmy MARZENIE 307 dzieci, które z utęsknieniem czekały na prezenty. Wszystkie bombki zostały zerwane. Niestety nie wszystkie marzenia w formie paczek powróciły. Powtórzyła się sytuacja z poprzednich lat, mimo naszej prośby o przemyślenie przy zrywaniu bańki, że wiąże się to z zakupem prezentu i dostarczeniem go na plebanie. Brakowało kilkanaście paczek ale dzięki naszym przyjaciołom którzy sfinansowali zakup prezentów wszystkie dzieci znajdą pod choinką swój wymarzony upominek.
W ostatnich dniach przed dostarczeniem paczek dla dzieci było wiele zamieszania, wiele telefonów z propozycją zakupu paczki, były wzruszenia , śmiech, szalony pośpiech ale wszystko w końcu się udało.
Tak jak w poprzednich edycjach stanęliście na wysokości zadania, bo my górale, my podhalanie jak trzeba umiemy pomagać pokazaliśmy, że wiemy co to jest dzielić się z drugim.
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w sortowaniu paczek , Pani Tosi, Pani Halince, Kindze. Panu Kościelnemu Wojciechowi, gospodyni, która co rusz musiała biegać i odbierać paczki. Dziękuję Marcinowi Drabikowi.
Duże podziękowania dla Marysi Chmielowskiej Szymoniak i jej cudownej gromadce dzieci za wykonanie baniek. Organizatorzy: Anna Tylka, Parafia pw. Św. Jana Pawła II, Współorganizatorzy: Starosta Powiatu Krzysztof Faber, Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha, Poseł na Sejm Edward Siarka, Bolesław Bara, Maria Chmielowska Szymoniak
Patronat medialny: Nowotarska Telewizja Kablowa, Tygodnik Podhalański. Podhale Region, Góral Info, Podhale 24.