Nowy zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowy zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku

3 kwietnia 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

W dniu 3 kwietnia br. w Komisariacie Policji w Krościenku nad Dunajcem odbyło się uroczyste wprowadzenie nadkomisarza Szymona Kowalczyka, któremu Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu inspektor Robert Bartosz powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Rozkaz o powierzeniu obowiązków odczytał i wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu podkomisarz Zbigniew Zacher w obecności funkcjonariuszy i pracowników Komisariatu, życząc dalszych sukcesów na nowym stanowisku.

Nadkomisarz Szymon Kowalczyk służbę w Policji rozpoczął w lipcu 2003 roku w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KPP w Nowym Targu.

Od sierpnia 2007 roku w Wydziale Kryminalnym w Zespole dw. z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Nowym Targu.

Od 1 stycznia 2015 roku na stanowisku kierownika Referatu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Nowym Targu.

Nadkomisarz Szymon Kowalczyk jest Absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 2009 roku ukończył Szkolenie dla Absolwentów Szkół Wyższych WSPOL Szczytno, a w 2010 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski.

W 2014 roku ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych - kierunek "Zarządzanie Kapitałem Ludzkim", a w 2017 roku ukończył studia Podyplomowe "w zakresie problematyki zwalczania przestępczości gospodarczej" na WSPOL w Szczytnie.

Od 2008 roku prowadzi zajęcia w jednym z nowotarskich liceów w klasach o profilu policyjnym, a od 2013 roku został powołany w skład grupy "wykładowców stowarzyszonych" w Szkole Policji w Katowicach.

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.