„Projekt: Hamlet” | Region | Wiadomości

Strona główna

„Projekt: Hamlet”

10 października 2018
1

Goszczyński dla zaprzyjaźnionych szkół: spotkajmy się w teatrze!

Działająca w Goszczyńskim grupa teatralna „Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem” wystawiła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl pod tytułem „Projekt: Hamlet”. Przedstawienie zostało zaprezentowane nowotarskim szkołom ponadgimnazjalnym i spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem młodzieży.

Uczniowie Goszczyńskiego przedstawili swoim rówieśnikom trzy różne interpretacje losów Szekspirowskiego Hamleta. Sztuka była pomyślana jako ukazanie często zapominanej prawdy o życiu: nie warto być zbyt pochopnym w ocenie postępowania drugiego człowieka. Przedstawienie stanowiło również przydatną powtórkę do matury. Autorką scenariusza i reżyserem przestawienia oraz opiekunem koła teatralnego jest Hanna Sięka.

Aktorzy z Goszczyńskiego podołali trudnemu zadaniu i zostali nagrodzeni hucznymi brawami wypełnionej po brzegi sali widowiskowej. Warto zaznaczyć, że na duże uznanie zasługuje widownia, która wykazała dużą kulturą osobistą - w skupieniu i ciszy oglądała ten trudny spektakl, za co w imieniu aktorów dziękujemy.

Tekst i zdjęcie: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu