Uczennica II LO finalistką Interdyscyplinarnej Olimpiady | Region | Wiadomości

Strona główna

Uczennica II LO finalistką Interdyscyplinarnej Olimpiady

27 kwietnia 2018
Zdjęcie 1

Zgodnie z Uchwałą Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego Julita Wolska jako Finalistka Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową otrzymuje 100% z matury z przedmiotu wiedza o społeczeństwie przy rekrutacji na Uniwersytet Jagielloński.

Głównym celem Olimpiady jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową oraz podkreślenie roli poradnictwa zawodowego w procesie wyboru zawodu i kierunku kształcenia.

Z całkowitą pewnością osiągnięcie to można uznać za przełomowy moment w jej ścieżce edukacji, gdyż za kilka dni przed Julitą egzamin maturalny, który jawi się jako następny milowy krok na jej drodze ku dorosłości i realizacji marzeń oraz, być może jeszcze ważniejszy marker w procesie decyzyjnym, wybór kierunku studiów.

Zadania Olimpiady wymagały zarówno szerokiej i gruntownej wiedzy, kreatywności jak i stosowania nietypowych rozwiązań z zakresu takich przedmiotów jak: podstawy przedsiębiorczości, technologia informacyjna i wiedza o społeczeństwie.

Gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem naukowym Julity była Magdalena Cyrwus-Wojtyczka.

 

Tekst i zdjęcie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.