Uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu z nagrodami w II Ogólnopolskim Konkursie „Szmaragdowy Guzik” | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu z nagrodami w II Ogólnopolskim Konkursie „Szmaragdowy Guzik”

2 kwietnia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

29 marca 2019 r. w Lesznie  odbył się II  Ogólnopolski Konkurs   „Szmaragdowy Guzik”. Jury, w skład którego wchodzili wykładowcy akademiccy i projektanci mody, przyznało  dziewczynom z nowotarskiego Sokoła:

II miejsce w kategorii ubioru  awangardowego – Natalia Kwiatkowska  z kl. I MR,
III miejsce w kategorii ubioru użytkowego – Alicja Sulka z kl. IV LO,
WyróżnienieGabriela Tomaszewska z kl. II MR.

Uczniowie z 11 szkół min. Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Bielska Białej, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna i wielu innych zaprezentowali ponad 80 modeli ubioru w dwóch kategoriach: użytkowej i awangardowej. Młodzi projektanci, oprócz  fantazji  i niebanalnych rozwiązań, musieli w swych projektach wykazać się wiedzą historyczną, ponieważ tematem przewodnim było „Wczoraj, dziś i jutro. Współczesna interpretacja stroju historycznego”. Zespół Szkół nr 1 w konkursie reprezentowały: Alicja Sulka z IV LO, Gabriela Tomaszewska z kl. II MR, Aleksandra Bizub z III MF, Izabela Bobek z kl. II MR, Natalia Abram z kl. III FM, Magdalena Siatkowska z kl. III FM oraz Natalia Kwiatkowska i Paulina Trojanowska z kl. I MR. Modele do konkursu  projektantki wykonywały  częściowo w domu  lub na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pań Bogumiły Podkanowicz i Anny Sowińskiej.

Tekst: p. J. Fryźlewicz-Luberda.
Zdjęcia: Maksymilian Matląg II MR.