Uczniowie Goszczyńskiego na wyminaie językowej w Szwajcarii | Region | Wiadomości

Strona główna

Uczniowie Goszczyńskiego na wyminaie językowej w Szwajcarii

16 marca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 2-9 marca 2018 roku trzynaścioro uczniów Goszczyńskiego wzięło udział w 13 wymianie językowej z College de Gambach we Fryburgu, w Szwajcarii. Współpraca ze wspomnianym liceum trwa od ponad dwudziestu lat a zapoczątkował ją nauczyciel j. francuskiego mgr Konrad Nowak.

Podczas wizyty u szwajcarskich partnerów uczniowie mają możliwość poznania tradycji i zwyczajów panujących w tym kraju, jak również doskonalenia umiejętności językowych w zakresie angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz innych. Podczas tegorocznej wymiany  uczniowie mieli okazję spędzić weekend u rodzin, które przybliżyły im kulturę Szwajcarii oraz zaprezentowały sposób organizowania wolnego czasu. Kolejne dni to wycieczki do miejsc, które zostały wybrane przez organizatorów  jako warte odwiedzenia. W ten sposób polscy uczniowie mogli zobaczyć Fryburg, muzeum Charliego Chaplina w Vevey, fabrykę czekolady Cailler, zamek Gruyeres, Berno oraz uczestniczyć w zajęciach kulinarnych w Alimentarium we wspomnianym wcześniej Vevey. Dodatkowo mogli towarzyszyć swoim partnerom podczas zajęć lekcyjnych. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczący w tegorocznej wymianie uważają pierwszą część za bardzo udaną. 

Z niecierpliwością oczekujemy na wizytę naszych szwajcarskich partnerów w Polsce, która będzie miała miejsce w maju - dodają zadowoleni uczestnicy wymiany wraz z opiekunami mgr Agnieszką Paprocką - Maciaś oraz mgr Ewą Komperdą - nauczycielkami języka angielskiego.

 

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.