Venulet odwiedził Sąd Rejonowy | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Venulet odwiedził Sąd Rejonowy

25 lutego 2014
Zdjęcie 1
Uczniowie „Venuleta” wzięli udział w rozprawie karnej. Wizyta w Nowotarskim Sądzie Rejonowym odbyła się w ramach realizacji Zintegrowanego Planu Działania „Szkoła promująca bezpieczeństwo”.
W roku szkolnym 2012/2013 Prywatne Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta zostało wyróżnione certyfikatami „Bezpieczna Szkoła” oraz „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, przy współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Oznacza on, że szkoła realizuje wytyczne programowe, w tym informowanie i edukowanie uczniów ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w szkole. Po koniec 2013 roku w ramach programu uczniowie odwiedzili Zakład Karny w Nowym Sączu oraz tamtejszą jednostkę Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
W ostatnich dniach uczniowie II klasy o profilu policyjnym odwiedzili Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Wzięli udział w lekcji poglądowej związanej z organizacją pracy w sądzie. Spotkali się z sędzią, który wyjaśniał młodzieży szczegóły związane z pracą w sądzie. Mogli także uczestniczyć w rozprawie sądowej.

Tekst i zdjęcia otrzymane od Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.