Zakończyła się realizacja projektu „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu” | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zakończyła się realizacja projektu „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”

7 listopada 2018

 26 października  2018 r. zakończyła się realizacja  projektu  „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu” współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego.

W  ostatnim wydarzeniu "Sport jednoczy Polaków " realizowanym przez dwa tygodnie  uczestniczyło ponad 300 osób z subregionu podhalańskiego. Projekt obejmował  cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych, które odbywały się  na Ściance Wspinaczkowej TOP w Nowym Targu oraz  na basenach termalnych w Szaflarach. Uczestnicy poznali  podstawowe elementy techniki wspinania się, a także  asekuracji.  Uczyli się tym sposobem  odpowiedzialności za drugiego człowieka. Wielu z nich po raz pierwszy pokonało lęk wysokości. Zajęcia dostosowane były indywidualnie do każdego uczestnika.

 Hydroterapia  połączona  była  z nauką pływania, aerobikiem  oraz szkoleniem z pierwszej pomocy. Położono duży nacisk nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie podejmowanych działań, ale także wdrażano podopiecznych  do stosowania zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Celem głównym działania była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym poprzez wspólną aktywność sportową. Uczestnicy nabyli nowe umiejętności ruchowe, ale przede wszystkim pokazali społeczeństwu, że każdy może czynnie  spędzać wolny czas. Ideą sportów rekreacyjnych nie jest przecież wynik, ale sama aktywność. 

 Mamy nadzieję, że osoby biorące udział w zajęciach  pokonały  nie tylko własne słabości, ale i  czerpały  z tego ogromną radość.