Zwycięstwo „Venuleta” w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej | Region | Wiadomości

Strona główna

Zwycięstwo „Venuleta” w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej

19 listopada 2018
1
2
3
4
5

Od końca października, w trzech rundach, na nowotarskiej strzelnicy LOK, rozgrywana była Międzyszkolna Liga Strzelecka. We wszystkich trzech rundach triumfowali kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta. W ich też ręce – oprócz pucharu dla zwycięzców tegorocznej Ligi - trafiło aż siedem z dziewięciu w sumie pucharów. Po dwóch latach, kiedy I miejsca w Lidze Międzyszkolnej – mimo niewielkiej przewagi nad „Venuletem” - nie oddawała najliczniejsza na Podhalu szkoła, czyli Zespół Szkół Technicznych i Placówek, kadeci trenowani przez ppłka Wiesława Patlewicza nie tylko wyszli na prowadzenie, ale też zdystansowali niewątpliwie mocnych konkurentów.

Każda 6-osobowa drużyna składała się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Wszyscy strzelali z karabinka sportowego WOSTOK kaliber 5,6 milimetra, w postawie leżącej. W każdej rundzie zawodnik oddawał 5 strzałów próbnych i 20 ocenianych (po 5 do czterech tarcz). Podczas dwóch pierwszych rund – rozgrywanych końcem października i na początku listopada, zawodnicy cieszyli się ciepłą, słoneczną pogodą. Chłodniej było tylko podczas III rundy finałowej.

Po puchar za I miejsce, kadeci z „Venuleta” sięgnęli, uzyskawszy aż 131-punktową przewagę nad drużyną „metalki”, z 3.085 w sumie punktami na koncie. O wyrównanym poziomie dwóch kolejnych drużyn świadczy zaledwie 10-punktowa różnica miedzy nimi: „metalka” wystrzelała 2.954 punkty, a „Goszczyński” – 2.944.

Piątka strzelców z „Venuleta” znalazła się w siódemce najlepszych strzelców open. Nie drgnęła ręka triumfatorowi w tej kategorii – Patrykowi Bąkowi, który każdą rundę kończył wyrównanym, bardzo wysokim wynikiem, zdobywając w sumie 550 punktów. II był Łukasz Galica – 537 pkt, a III miejsce wywalczyła Justyna Kmin – 533 pkt. 

Przy wręczaniu pucharów, medalem za całokształt działalności na rzecz propagowania strzelectwa uhonorowana została zajmująca się edukacją dla bezpieczeństwa nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 – Ewa Kolasa. 

    Tekst i zdjęcia: Prywatne LO dla Młodzieży w Nowym Targu