Finał akcji „Bezpiecznie na Nartach” | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Finał akcji „Bezpiecznie na Nartach”

22 lutego 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 17 lutego na stoku GrapaSki w Czarnej Górze odbyła się kolejna akcja pod tytułem "Bezpiecznie na nartach".
 

Chyba musieliśmy być wyjątkowo grzeczni. Pogoda bowiem dopisywała nam podczas tegorocznych akcji wyjątkowo. Było wszystko, czego profilaktyczne zimowe akcje potrzebują. Słońce, śnieg i narciarze. Za nami „grande finale”.

„Bezpiecznie na Nartach” to specyficzna forma nauki. Nie chcemy nudzić zasadami bezpiecznej jazdy na nartach czy snowboardzie. Chcemy zainteresować, rozbawić ale jednocześnie chcemy by duża dawka wiedzy została z naszymi uczestnikami trochę dłużej niż przez te kilka godzin eventu.

Czy nam się udaje? Jesteśmy pewni, że tak. Świadczą o tym informacje zwrotne, uśmiechy na twarzach. Wszystko co dobre jednak szybko się kończy i za nami ostatni już oficjalny event akcji 2018/2019.

Żegnaliśmy się z uczestnikami akcji, podczas imprezy organizowanej na stokach GrapaSki w Czarnej Górze. Był jak zawsze dużo słońca (dziękujemy pogodo!), dużo zabawy, dużo profilaktyki. Tradycyjnie były lekcje pierwszej pomocy z Podhale Rescue Team. Były alkogogle, które jak wynika z naszych obserwacji cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród narciarzy i snowboardzistów. Tradycyjnie także zabraliśmy wszystkich na mistrzostwa świata w narciarstwie biegowym, dzięki ergometrowi narciarskiemu. Nasi najmłodsi uczestnicy brali udział w licznych animacjach specjalnie przygotowanych. Nie zabrakło znaków ostrzegawczych oraz ścianki z wesołą animacją. Ok godz. 13.00 odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Wszystko prowadzone było w rytm muzyki pod czujnym okiem konferansjera.

Oczywiście nie brakowało konkursów i nagród.

Akcji "Bezpiecznie na nartach" patronuje minister sportu Witold Bańka oraz Starosta Nowotarski Krzysztof Faber.

 

Teskt i fot.: "Wspólnie dla bezpieczeństwa"

www.bezpiecznienanartach.pl

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się w załączniku poniżej: