IX Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 26 stycznia 2016 w uroczym zakątku Obidowej tuż przy początku trasy narciarskiej na Turbacz rozegrano IX Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Pomimo bardzo trudnych warunków śniegowych oraz niesprzyjającej aury w zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z 50 szkół podstawowych i 30 gimnazjów z terenu województwa małopolskiego. Wśród gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, drugie było Gimnazjum z Kościeliska a trzecią pozycję wywalczyło Gimnazjum z Kasiny Wielkiej. Natomiast w kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Cichem, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Chochołowie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kościelisku.

W ceremonii zakończenia zawodów oraz wręczenia medali i nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów udział wzięli: starosta nowotarski Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka, zastępca Wójta Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa, sołtys wsi Obidowa Zofia Faron, a także Dyrektor PCK w Nowym Targu Tadeusz Watycha i Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Feliks Piwowar.

Organizatorami oraz sponsorami zawodów byli: Powiat Nowotarski, Gmina Nowy Targ, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Sołectwo Obidowa, Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Targu i Limanowej oraz firmy - FORZA Sport, Fischer Polska.

Oficjalne wyniki indywidualne i drużynowe znajdziecie Państwo w poniższych plikach.

Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.