Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Biegach Narciarskich

Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 5 lutego 2019 r. na trasach przy szkole podstawowej w Klikuszowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Biegach Narciarskich. Na doskonale przygotowanych trasach wystartowało prawie 250 osób. Mistrzami Powiatu z prawem startu w Mistrzostwach Małopolski zostali:

kat. dziewcząt ur.2008 - Wiktoria Leśniak SP 2 Rabka Zdrój

W punktacji drużynowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Jana Kasprowicza z Klikuszowej. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Waksmundzkiego z Ostrowska a trzecie Szkoła Podstawowa z Waksmunda. Natomiast w punktacji drużynowej Igrzysk Dzieci zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Podczerwonym, z kolei drugie miejsce Szkoła Podstawowa z Klikuszowej, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa z Waksmunda. Dekoracji zawodników dokonali - Pan Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej - Małgorzata Klag oraz wicedyrektor szkoły Zofia Strama, Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Zofia Faron Sołtys Miejscowości Obidowa oraz Stanisław Mrowca - przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Urząd Gminy Nowy Targ, Sołectwo Wsi Obidowa oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej.