Mistrzostwa województwa juniorów w lekkoatletyce

Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Ponad 500 lekkoatletek i lekkoatletów uczestniczyło w rywalizacji o tytuły Mistrzów Województwa w kategoriach wiekowych U18 i U20. Były to równocześnie pierwsze, regionalne, eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Rangę zawodów podniósł liczny udział gości, lekkoatletów reprezentujących kluby z sześciu województw.

Zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ mogą zaliczyć start do udanych. Zdobyli osiem medali, jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe. Tradycyjnie, większość medali wywalczyli juniorzy – siedem, jeden - junior młodszy.

Mistrzem Województwa został Błażej Knutelski, w biegu na 3000 metrów uzyskał rezultat 9:28.76 (RŻ). Srebrne medale zdobyli - Maria Łukasz w pchnięciu kulą 4 kg - 8.01 i w skoku w dal - 4.86 (RŻ) oraz Marcin Bigos w biegu na 400 metrów przez płotki – 1:02.47 (RŻ). Na trzecim stopniu podium stanęli: Dominika Groń w skoku w dal – 4.75 (RŻ), Weronika Florek w pchnięciu kulą 4 kg – 7.72, Dominik Machaj w trójskoku – 10.86 i Łukasz Kułach w pchnięciu kulą (5 kg) – 11.82 (RŻ).

Na wysokich pozycjach uplasowali się również pozostali zawodnicy „Gimpla”. W kategorii U20, czwarte miejsca zajęli - Małgorzata Łopata w biegu na 200 metrów – 29.86, Julia Sproch na 800 metrów – 2:58.48, Maciej Jeziorczak na 400 metrów – 57.37, Dominik Machaj w skoku w dal – 5.67 (RŻ); piąte - Natalia Wacław na 800 metrów - 2:59.98, Gabriel Duda na 1500 metrów - 4:53.19 (RŻ), Szymon Waliczek w skoku w dal - 5.35, dziewiąte Paweł Cholewa na 100 metrów – 12.37. Wśród juniorów młodszych Kinga Machaj uplasowała się na piątym miejscu w pchnięciu kulą 3 kg – 8.04 (RŻ) i na szóstym w rzucie oszczepem – 19.19, Łukasz Kukla był piąty w biegu na 800 metrów – 2:27.17 (RŻ), Klaudia Lipkowska szósta na 200 metrów - 28.36, Patrycja Zarzycka jedenasta na 100 metrów – 14.19 (RŻ).

Bartłomiej Knapczyk w eliminacjach biegu na 100 metrów uzyskał rezultat 11.51. Jest to nowy rekord I Liceum Ogólnokształcącego w kategorii U18. Poprzedni należał do Bartosza Rusina i wynosił 11.77, ustanowiony został 24.05.2002 r. w Krakowie, na stadionie WKS „Wawel”, podczas wojewódzkiej ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. Bartek zakwalifikował się do finału, niestety, popełnił falstart i na szansę medalową musi poczekać do przyszłego roku.

W lidze juniorów licealiści mają już 16 punktowanych rezultatów, a to zapewnia im udział w klasyfikacji w sezonie 2018. Druga runda eliminacji odbędzie się w Krakowie 10.06, a trzecia w Tarnowie 17.06.2018 r.

Komunikat z zawodów, punktację zawodników UKS „Gimpel” w ligach juniorów i seniorów, oraz więcej zdjęć na stronie: uksgimpel.org.pl.

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.