Podhale Tour 2016 | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Podhale Tour 2016

6 września 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W ostatni weekend wakacji, w Spytkowicach odbył się czwarty etap zawodów szosowych - Podhale Tour, o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Na starcie, w kompleksie sportowo-wypoczynkowym „Beskid”, pojawiło się blisko 90 kolarzy, którzy mieli do pokonania 50 km trasy w jeździe indywidualnej na czas. Najszybszym z pośród całej stawki był Marek Wojnarowski VACC, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tej imprezie, drugi był Patryk Wójcik In Mogilany Cycling Team a na trzecim miejscu uplasował się Konrad Gąsiorowski Krzepa Tarnów. Wśród kobiet zwyciężyła faworytka Justyna Kogut Pentel, przed klubową koleżanką Marią Pietruszka i Katarzyną Małysą-Sonik In Mogilany Cycling Team.

Zawody w Spytkowicach to także rywalizacja o Kolarski Puchar Podhala – główne trofeum cyklu Podhale Tour, na które składały się uprzednio rozgrywane zawody w Czarnym Dunajcu, Rabie Wyżnej i Rabce-Zdroju. Tu nie było niespodzianki, zwyciężył prowadzący od pierwszego etapu Adam Wójcik UKS Podwilk, dla którego to już trzeci tryumf, w krótkiej bo zaledwie sześcioletniej historii zawodów Podhale Tour. Drugie miejsce zajął Marek Wojnarowski In Mogilany Cycling Team, zaś Marcin Węgrzyn Megkursy.Pl stanął na najniższym stopniu podium.

Kobiecy Puchar Podhala zdobyła niezawodna Justyna Kogut, drugie miejsce zajęła Maria Pietruszka obie Pentel , a trzecia była Monika Góźdź TKN Tatra Team.

W pozostałych kategoriach wiekowych trwała zacięta walka o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji a ostatecznie pierwsze miejsca zajęli: kat M I - Patryk Wójcik In Mogilany Cycling Team, M II - Tomasz Koszarek Old Boys Podhale, M III - Krzysztof Kempa Thule – JMP, M IV - Bogusław Kramarczyk UKS Sokół Kęty, M V - Stefan Sroka. W dekoracji uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Nowotarskiego, Urzędu Gminy w Spytkowicach, oraz Towarzystwa Cyklistów Orzeł.

Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl dostępne są zdjęcia i filmy z zawodów, a także wyniki.


Tekst: Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” Spytkowice.

Zdjęcia: Dominik Gach, Dominika Leśniak.