Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Wczoraj na Miejskiej Pływalni w Nowym Targu odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Powiatu Nowotarskiego w pływaniu indywidualnym i drużynowym pod patronatem Burmistrza Nowego Targu.

W każdej kategorii wiekowej zawodnicy startowali w stylu klasycznym, grzbietowym, dowolnym i motylkowym – ten ostatni cieszył się najmniejszym powodzeniem. Wśród uczniów szkół podstawowych, zgłosiło się tylko 3 zawodników a w kategorii dziewcząt nie było chętnych. Drużynowo najlepsza była Szkoła nr 5 w Nowym Targu, dziewczęta w sztafecie 8x50 metrów aż o minutę pokonały rywalki z nowotarskiej 11, w rywalizacji chłopców tylko 2 sekundy zdecydowały o takim samym wyniku.

Wśród gimnazjalistów nie było ani dziewcząt ani chłopców zainteresowanych stylem motylkowym. W sztafecie wygrali chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu, a jedyna drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem została zdyskwalifikowana.

Licealiści mogą pochwalić się jednym pływakiem, który pokonał dystans 50 metrów stylem motylkowym – to Mateusz Kwak z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu. W sztafetach wystartowała 1 drużyna kobieca z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Rabce Zdroju i 3 drużyny męskie, wśród których najlepiej popłynęli chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu.

Zawody zorganizowało Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu a medale i puchary dla zwycięzców wręczyli Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu Bartosz Ścisłowicz. Sędzią głównym zawodów był Maciej Haras.