Sześć medali zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ w Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Sześć medali zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ w Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych

13 listopada 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Prawie 300 zawodniczek i zawodników, w 24 kategoriach, wystartowało w ostatnich w tym roku zawodach w ramach Festiwalu Biegów Przełajowych. Trasę poprowadzono przez zielone tereny przy AWF w Krakowie i w parku przy Muzeum Lotnictwa. Był to ostatni, piąty, podwójnie punktowany bieg o Grand Prix Krakowa. Kobiety miały do pokonania dystans 3000 metrów, a mężczyźni 4000.

Udanie zakończyli sezon przełajowcy z UKS „Gimpel” Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego. W finałowych zawodach wystartowali zawodnicy z największymi szansami na medale. Wywalczyli sześć krążków.

Złoty medal zdobyła Edyta Michalik startująca w kategorii seniorek. Dzięki tej wygranej awansowała (w punktacji) z drugiego miejsca na pierwsze i odniosła, trzeci rok z rzędu, zwycięstwo w Grand Prix.

Bardzo dobrze zaprezentował się Błażej Knutelski, w gronie juniorów młodszych ukończył bieg na drugim miejscu. W całym cyklu zawodów startował tylko trzy razy, plasował się na piątej pozycji. Sukces w piątym biegu zapewnił mu brązowy medal w GP.

Jako czwarta minęła linię mety juniorka Joanna Rypel. Z czwartego miejsca, w punktacji, awansowała na trzecie, wywalczyła brązowy medal.

O miłą niespodziankę postarał się również junior Gabriel Duda. Ukończył bieg na czwartej pozycji i przesunął się w punktacji GP, z czwartego, na medalowe, trzecie miejsce.

Najlepszych trzech zawodników, w piątym biegu, w każdej grupie wiekowej, uhonorowano medalami. W czasie podsumowania całego cyklu imprez przełajowych wręczono medale i statuetki najskuteczniejszym zawodniczkom i zawodnikom Grand Prix.

Pechowo zakończyła udział w zawodach Klaudia Lipkowska. W czasie rozgrzewki doznała niegroźnego urazu i straciła ogromną szansę na, co najmniej, drugie miejsce w całym cyklu biegów.

Na zakończenie imprezy, zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi i rodzice zawodników wzięli udział w integracyjnym Biegu Otwartym (również w marszu) na dystansie 2000 metrów. W najbardziej oczekiwanej, nie tylko przez dzieci, części programu odbyło się losowanie upominków. Tym razem szczęście sprzyjało trzem reprezentantom UKS „Gimpel”, nagrody wylosowali: Klaudia Lipkowska, Beata Michalik i Gabriel Duda. Uczniowie pracowali pod opieką trenera Pana Piotra Jabłońskiego.

Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć  można pobrać na stronie: uksgimpel.org.pl.

 

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.