VIII Finały Ogólnopolskie Szkól Podstawowych i Gimnazjalnych w Biegach Narciarskich | Sport | Wiadomości

Zdjęcie 5

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej odbywają się VIII Finały Ogólnopolskie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Biegach Narciarskich. W zawodach bierze udział prawie 400 dzieci niemal z całej Polski. Po dwóch dniach zawodów - pierwszy dzień biegi stylem klasycznym, drugi dzień - stylem dowolnym, zawodnicy z terenu powiatu nowotarskiego odnotowali kilka znaczących sukcesów.

W stylu klasycznym w kategorii chłopców (ur. 2005 r. dystans 2 km) Mistrzem Polski został Bartosz Biedroń ze Szkoły Podstawowej z Chabówki. Natomiast w kategorii dziewcząt ur. 2005r. dystans 2 km Mistrzynią Polski została Emilia Szeliga ze Szkoły Podstawowej z Klikuszowej.

W stylu dowolnym Wicemistrzem Polski został Bartosz Biedroń (chłopcy ur. 2005 r. dystans 3 km). Wicemistrzyniami Polski  zostały - Natalia Kusiak ze Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny (dziewczęta ur. 2005 r. dystans 3 km) oraz Amelia Liszka reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Westerplatte z Cichego.

Dekoracji medalistów dokonali: Feliks Piwowar - Wiceprzewodniczący Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie, Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Zofia Leśnik - Radna Gminy Kościelisko, Grzegorz Staręga - Przewodniczący Komisji Biegów przy PZN  oraz Paweł Nowobilski - ON Kotelnica Białczańska.

Organizatorami zawodów jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Gmina Kościelisko. Głównym sponsorem zawodów jest Kotelnica Białczańska. Zawody wsparła również firma CIRCLE-K w postaci nagród rzeczowych.

Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.