XII Memoriał im. Zdzisława Duraja w piłce siatkowej | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

XII Memoriał im. Zdzisława Duraja w piłce siatkowej

30 maja 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
24 maja 2016 r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Podczerwonem odbył się turniej siatkarski – mix chłopców i dziewcząt o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec w Piłce Siatkowej Szkół Gimnazjalnych w ramach XII Memoriału im. Zdzisława Duraja. Do zawodów zgłoszono 5 reprezentacji szkół z terenu gminy Czarny Dunajec. Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna z Piekielnika w składzie: Izabela Barnaś, Klaudia Spiszak, Natalia Lenart, Izabela Szczęch, Kamil Starostowicz, Dawid Federak, Dawid Brząkała.

Kolejnego dnia rozegrano turniej siatkarski – mix chłopców i dziewcząt o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych. Do zawodów zgłoszono 6 reprezentacji szkół podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Najlepsze 4 drużyny (po 2 z każdej grupy) starły się w półfinałach, a ich zwycięzcy rozegrali wielki finał. Turniej wygrała Szkoła Podstawowa w Odrowążu. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Gal Bartłomiej, Dusza Michał, Kadłubek Patryk, Turwoń Mateusz, Bielański Maksymilian, Możdżeń Katarzyna, Lenart Katarzyna, Bielańska Paulina, Król Natalia, Żołna Elżbieta.

Drużyny za zajęcie miejsc I-III otrzymały puchary i medale, które wręczyła Teresa Duraj – żona śp. Zdzisława Duraja, Ewa Vermessy – Gruber – dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, Anna Trebunia – Wyrostek – dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec i Wojciech Zawiła – nauczyciel wychowania fizycznego. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uczestnikom zapewniono dojazd na zawody, posiłek oraz napoje, które ufundowało CKiP Czarny Dunajec. Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc podczas organizacji i przebiegu zawodów.

Zdzisław Duraj (ur. 1945 – zm. 2004) – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, nauczyciel wychowania fizycznego. Był pasjonatem sportu, zwłaszcza narciarstwa biegowego i piłki siatkowej. Szkolił młodzież oraz organizował liczne turnieje i zawody. Był organizatorem pierwszej na Podhalu Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Podczerwonem (lata 90 – te). Był człowiekiem zaangażowanym w pracę z uczniami. Dokończył budowę szkoły i sali gimnastycznej w Podczerwonem. Uczestniczył w życiu społeczności lokalnej. Był m.in. członkiem Rady Gminy, Rady Sołeckiej i jednym z założycieli oddziału Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.

Szczegółowe wyniki poniżej:

Źródło: Urząd Gminy Czarny Dunajec.

Zdjęcia: Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.