Spotkanie z artystą | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Spotkanie z artystą

19 marca 2012

15 marca 2012 r. po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem mieli możliwość spotkania i porozmawiania z lokalnym artystą. Tym razem był to Pan Igor Twardochleb, absolwent uczelni artystycznej na Ukrainie.

Artysta jest autorem wystawy pt. ,,Kwiaty”, którą można obejrzeć w Restauracji ,,Klasyczna” w naszej szkole. Autor prac maluje różnymi technikami malarskimi takimi jak pastele, akwarele, rysunki w tuszu, obrazy olejne, ikony oraz projektuje i realizuje wielkoformatowe witraże. Prezentowane na wystawie obrazy urzekają pięknem kwiatów i zapowiadają przyjście wiosny.

Artysta zaciekawił młodzież nie tylko prezentowanymi pracami, ale także historią swojego życia. Uczniowie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące różnych technik malarskich, ilości czasu potrzebnego na namalowanie obrazu. Dowiedzieli się, że głównym źródłem inspiracji artystycznej Pana Twardochleba była twórczość Salvadora Dali - przedstawiciela surrealizmu w malarstwie. W czasie spotkania padały także pytania o to czy malarstwo może być źródłem utrzymania.

Autor w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślał, że do rozwijania zdolności potrzebna jest przede wszystkim wiedza. Należy zdobyć potrzebne wiadomości, aby móc właściwie realizować zdolności i pasje. Na zakończenie wykonał i zadedykował rysunki.

(AT)