Treść strony

Sukces modelarzy z PCK w Nowym Targu

24 kwietnia 2014
Zdjęcie 1

W dniach 12 i 13 kwietnia odbyły się zawody modeli klasy F1E zaliczane do Pucharu Polski. Kategoria modeli F1E charakteryzuje się tym, że są to modele samolotowe sterowane kompasem. W pierwszym dniu zawodów, które odbyły się w Krempachach startowało 8 zawodników. Uczestnicy zajęć pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu pod opieką instruktora Pana Bogusława Kudasa zajęli czołowe miejsca. W kategorii Junior młodszy I miejsce zajął Szymon Górnisiewicz PCK Nowy Targ, II miejsce Maria Jarkiewicz PCK Nowy Targ, III miejsce Jan Wiśniewski reprezentujący Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych i IV miejsce zajął Kacper Gromala PCK Nowy Targ. W kategorii Junior startowało 7 zawodników. Reprezentanci Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zajęli: Jan Kabaciński - IV miejsce, Kacper Gromala VI miejsce.

W drugim dniu zawodów z powodu pogody z Krempach przeniesiono zawody do Działu. W kategorii Junior młodszy I miejsce zajął Szymon Jarkiewicz PCK Nowy Targ, II miejsce Szymon Górnisiewicz PCK Nowy Targ, III miejsce zajął Jan Wiśniewski reprezentujący Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych, IV miejsce Piotr Budzyk PCK Nowy Targ. W kategorii Junior reprezentanci PCK Nowy Targ zajęli: 4 miejsce - Jan Kabaciński, V miejsce Kacper Gromala.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Aeroklub Nowy Targ oraz Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego.