Sukces reprezentacji powiatu nowotarskiego w Mistrzostwach Województwa w Kolarstwie Górskim MTB | Wiadomości

2 października 2020

W dniu 29 września 2020r. w Sieprawiu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Kolarstwie Górskim MTB. Są to zawody rozgrywane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja powiatu nowotarskiego, która w klasyfikacji generalnej zwyciężyła zdobywając 117 punktów, pokonując powiat suski o 46 punktów. III pozycję w "generalce" zdobył powiat myślenicki (49 punktów).  Natomiast indywidualnie wyniki prezentują się następująco - w Licealiadzie w kategorii dziewcząt ur. 2001 i młodsze tytuł mistrzowski zdobyła Kinga Żur z Zespołu Szkół w Rabce Zdroju, III miejsce zdobyła Agnieszka Tylka z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Czarnym Dunajcu. W kategorii chłopców ur. 2001 i młodszych, Szymon Łapsa z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym kategorii dziewcząt ur. 2006/07, III pozycję wywalczyła Natalia Piekarczyk ze Szkoły Podstawowej z Podwilka. W tym samym roczniku w kategorii chłopców tytuł Mistrza Małopolski zdobył Karol Zagata ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. W Małopolskich Igrzyskach Dzieci zwyciężyła w kategorii dziewcząt Wiktoria Jaromin ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Spytkowicach, Targu zdobył brąz.  Natomiast w kategorii Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w natomiast w kategorii chłopców brązowy medal zdobył Kacper Zygmuntowicz ze Szkoły Podstawowej w Trybszu. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.